Haber

Başkan Büyükkılıç 14 başlıkta projelerini açıkladı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşımdan tarıma, sağlıktan spora kadar yenilikçi, insan ve sağlık odaklı, mükemmeliyetçi yeni projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Ocak ayı Meclis Toplantısı’na onur konuğu olarak katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sanayici ve iş insanlarıyla bir araya gelerek, hayata geçirilmesi planlanan yatırım ve projelerin bir kısmını kamuoyuyla paylaştı. yeni dönemde şehri geliştirmeyi hedefliyoruz.

Toplantıda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘5 Yıllık Yatırım ve Hizmet Tanıtımı’ ile yeni yüzüyle ‘Kayseri Havalimanı Tanıtımı’ görselleri gösterildi.

Başkan Büyükkılıç, yeni havalimanı terminal binasının yakın zamanda hizmete gireceğini ve projenin Kayseri’ye çok yakıştığını belirterek konuşmasına başladı.

Kayseri’ye yakışacak yeni projelerle bu kentte ustalık çağını yaşatacaklarını belirten Büyükkılıç, “Biz Mimarsinan’ın torunlarıyız, Kayseri’mize yakışacak projelerle ustalık çağını yaşatmaya çalışacağız” dedi. birlik ve beraberlik. Kimseyi dışarıda bırakmadan bizi seven, bizi seçen, dua eden, kıymetini bilen tüm Kayseri halkına minnettarız ve teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar şehrimize hizmet eden belediye başkanlarımızın her birine şükran ve şükranlarımı sunuyorum. “Her zaman şunu söylüyoruz, bu şehre çivi çakan kim varsa Allah razı olsun” dedi.

“2023 YILINDA İNŞA EDİLECEK 153 BÜYÜK PROJEMİZ VAR”

Başkan Büyükkılıç, 150 projeye giderken 418 projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Daha önce 150. yıl kaynaklı bir yaklaşımla 5 yıla sığdırmaya çalıştığımız 150 projeyi söylemiştik. Ama 418 proje vardı. Sadece 2023 yılında tamamladığımız hem merkezde hem kırsalda 153 büyük projemiz var çok şükür. Amacımız insanların doğduğu, beslendiği yerde üretmesini ve istihdam yaratmasını sağlamak. Özellikle pandemi ve depremden sonra buna çok daha fazla ihtiyaç duyulduğunu hep birlikte gözlemledik. Teşvik, hizmet, üreticilere destek ve merkezimizdekilerin uygulanması yoluyla sağlanabilir. Merkez ve kırsal olmak üzere tüm ilçelerimizde Kayseri Büyükşehir Belediyesi kontrolünde 32 adet havuz bulunmaktadır. Bunlar bizim için önemli kriterler, gençler bunları istiyor. Sadece bir ilçede 47 adet suni çim saha var ve bunlar talep ediliyor. Kadın kardeşlerimizle görüştük, çocuklarımızdan biri ‘Başkanım kütüphane istiyoruz, var ama bize uzak’ dedi. “Allah’a şükür, Kayseri’yi kütüphaneler şehri haline getireceğiz, hem merkezimizde hem de illerimizde kütüphanelerle donattık” dedik. Artık halka hizmet götürme anlayışıyla mahalle kütüphaneleri kuruyoruz. “Bu çocuğumuzun en doğal hakkıdır, biz de yaparız dedik ve sahiplendik.”

Kayseri Belediyecilik modelinin toplumun her kesimi tarafından gururla anlatıldığını ve takdir edildiğini belirten Başkan Büyükkılıç, “’Ben’ kelimesinden uzak, ekibimiz ve destekçi kardeşlerimizle birlikte biz anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem Büyükşehir Belediyemizde hem de 16 ilçe belediyemizde bizlere katkı sağlayan her düzeydeki kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çünkü Kayseri Belediyesi diye bir model var. “Kayseri Belediyesi’nin herkesin gururla, keyifle paylaştığı, anlattığı, takdir ettiği, şehrimize yakışan bir anlayışı var” dedi.

“YATIRIMDAN YATIRIMA DEVAM EDEN BİR ANLAYIŞIMIZ VAR”

Büyükşehir Belediyesi’nin ortağı olduğu KCETAŞ, Kayserigaz ve Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan KASKİ gibi altyapı kuruluşlarının da önemine değinen Büyükkılıç, “Biz halkımızın mutluluğu için varız. Çok şükür yatırımdan yatırıma uzanan bir anlayışımız var. Biz popülist siyaset yapmadık ve yürütmüyoruz. Gerçek politika anlayışıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Şehrimizle gurur duyduğumuz kadar kurum ve kuruluşlarımızla da gurur duyuyoruz. “Hayatı kolaylaştırıyor, bürokratik engelleri kaldırıyor, hizmet kalitesini artırıyor, her aşamada bu şehre yakışan hizmetleri her bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

“İŞ VE HİZMET POLİTİKASINI ÖNGÖREN BİR ANLAYIŞIMIZ VAR”

Büyükkılıç, iş ve hizmet politikası anlayışına sahip olduklarını belirterek, “Çok şükür yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşarken 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde yatırıma en fazla pay ayıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi birinci oldu. yıllar üst üste. Çalışma ve hizmet politikası öngören bir anlayışımız var” dedi.

“TARIM, HAYVANCILIK, KÜLTÜR, SPOR, TURİZM, EĞİTİM, SAĞLIK, GASTRONOMİ KONULARINDA HER ALANDA VARIZ”

Gönüllü belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini ve belediyecilikte zirveye ulaştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “İnşaat anlamında sadece belediyeciliğin ötesinde, belediyeciliğin zirvesine ulaşıyor ve belediyecilik hizmetlerini bu doğrultuda sunuyoruz. çağın gerekleri. Bu doğrultuda tarımdan hayvancılığa, kültürden spora, turizmden eğitime, sağlıktan gastronomiye kadar her alanda var olduğumuzu söylüyoruz. Her alanda şehrimizi geleceğe taşıyacağımızı söylüyoruz. Organize sanayilerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kurum ve kuruluşlarımızla dayanışma içinde neler yapabiliriz üzerinde çalışıyoruz. Allah’a şükür halkımızın arasındayız. “Çok şükür hiçbir kardeşimizin başını eğmesine sebep olacak bir davranış ve eylemimiz olmadı” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin resmi açılışının yakın gelecekte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını belirten Başkan Büyükkılıç, “Kayseri ticaret şehridir, Kayseri esnaf şehridir, Kayseri üreten bir şehirdir, Yük olmadan yük taşıyan bir şehir olan Kayseri hayırseverlerin şehridir. Burada millet bahçesiyle ilgili bir parantez açmak istiyorum. Millet Bahçesi 1 milyon 260 bin metrekarelik bir eser, içinde hiçbir şey yok. Her yaş grubuna hitap eden bir yaklaşıma sahip, Gastronomi Günleri ile hayata geçirdiğimiz, İnşallah Cumhurbaşkanımız tarafından resmi olarak açılacağına inandığımız şehrimizde uğrak noktasıdır. 1 milyon 260 bin metrekaresinin 1 milyon metrekaresi yeşil alan. “Şehrimiz akciğer bir çevreye daha kavuştu” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni hizmet döneminde gerçekleştirecekleri özel ve değerli projelerden bazı örnekleri kamuoyuyla paylaştı.

Başkan Büyükkılıç, Kartal Kavşağı’ndan Erkilet Tramvay Hattı’na, Sera Mükemmeliyet Merkezi’nden Akıllı Şehircilik Daire Başkanlığı’na, Gençlik Oyunlarından OSB-Erenköy Bulvarı Yeni Yol projesine, Deprem ve Afet Eğitim Merkezi’nden Lojistik Merkezi’ne, Kurutma 14 kapsamında birbirinden değerli projeleri duyurdu. Yakma Tesisi’nden Yağmur Suyu Hasatına, Alzheimer Merkezi’nden Spor Köyü’ne, Karavan Parkı’ndan Bilişim Akademisi’ne kadar pek çok başlık yer alıyor.

KARTAL KAVŞAĞI PROJESİ HAZIR

Yeni projenin günlük 85 bin, yoğun saatlerde ise saatte 8 bin 500 aracın geçtiği Kartal Kavşağı’nda hayata geçirileceğini belirten Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah önümüzdeki dönemde proje hazır olacak. Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de teşekkür edelim, kaynak Dünya Bankası’ndan uygun şartlarda temin ediliyor. Şehrimizi seven bakanımızın elinden gelen en büyük desteği esirgemediğini ve gerekli katkıları sağladığını umarım paylaşabiliriz. Teşekkür ediyoruz ve çok yaşa diyoruz. Hastalığından dolayı başsağlığı dileriz. Bu proje şehrimize yakıştığı için bu işi bilen müteahhit firmaları ihaleye davet edeceğiz ve inşallah kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağız. Kartal Kavşağı ve üniversitemizin önündeki kavşaktan devam ediyoruz. “Tacettin Bulvarı kesimine gelen kavşak ve Hisarcık’tan inen kavşak olmak üzere toplam 4 kavşak hayata geçirilecek.”

BÜYÜKKILIÇ YENİ TRAMVAY HATTINI DA DUYURDU

Büyükkılıç ayrıca yeni tramvay hattı olan Erkilet Tramvay Hattı projesini de kamuoyuyla paylaşarak, “Tramvay hatlarımızla ilgili hatırlayacağınız üzere Belsin bölgesinden Kumsmall’a kadar olan hattımızı, Talas sınırımızda da hayata geçirmiştik. Mevlana Mahallesi. Ayrıca filomuza 11 adet tramvay aracı daha ekleyerek toplamda 80 araca ulaştık. Şu anda Erkilet Bulvarı’na geliyor, oradan havalimanına bir hat, yine polis binamızın önünde, Cumhuriyet Meydanı’nın 4 kilometre altında, ardından da Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin yüzeyde olduğu Hulusi Akar Paşamızın adını taşıyan Bulvar’dan geliyoruz, orada bir halka oluşturulacak bir çalışma yapılıyor. “Projemizi Bakanlığımız Altyapı Genel Müdürlüğü’nün onayına sunduk” dedi.

SERA MÜKEMMELLİK MERKEZİ

Seracılık yapacak vatandaşlara ücretsiz destek sağlamak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçireceklerini anlatan Önder Büyükkılıç, “Sera Mükemmeliyet Merkezi diye bir projemiz var. Bildiğiniz gibi organize sanayi kapsamında seracılık konusunda çalışıyoruz. Ama biz burada üreticilerimizi yalnız bırakmamamız gerektiğini söylüyoruz. “Orada yetiştirilecek ürünlerin kalitesini, standardını, çeşitliliğini ve tarımsal çalışmalar kapsamında bunlarla ilgili yapılacak çalışmaları destekleyecek böyle bir hizmeti en keyifli şekilde sunacağımızı paylaşmak isterim. Ücretsiz olarak, gerekli çalışmaları yaparak, konusunda uzman kurum ve kuruluşlardan destek alarak” dedi.

“AKILLI ŞEHİR BÖLÜMÜ KURUYORUZ”

Akıllı Şehir Daire Başkanlığı kuracaklarını belirten Büyükkılıç, “Akıllı Şehir Daire Başkanlığımızı hayata geçirirken üniversitelerimiz, odalarımız ve kendi kuruluşlarımız dahil tüm kurum ve kuruluşları paydaş olarak görüyor ve tek bir daire başkanlığı altında birleştiriyoruz. mobil uygulamalarımız, tek kart uygulamamız, bilim şenliklerimiz, “Teknoloji ekibi yarışmaları ve farklı hizmetlere özel mobil uygulamalarla hayatı kolaylaştıracak ve hayatın her alanında verimliliği artıracağız” dedi.

“GENÇLİK OYUNLARIYLA DİJİTAL ZEHİRLENMEYİ ÖNLEYECEĞİZ”

Genç dostu yaklaşımın yeni dönemde de devam edeceğini vurgulayan Lider Büyükkılıç, “5 üniversite, 75 bin üniversite öğrencisi, 325 bin ortaokul öğrencisi olan bu şehirde gençlik oyunları yapacağız, gençleri çok önemsiyoruz. , gençlere dijital zehirlenmelerden uzak, özgüvenli, geleceğe yönelik toplumsal zenginlik kazandıracağız.” Onlara fırsat sağlamak için gerekli çalışmaları yapacağız. Yarışmalar, farklı sergiler, festivaller gibi onların istekleri doğrultusunda zenginlik katacağız, gençlerimizi çok seviyoruz” dedi.

Büyükkılıç, OSB-Erenköy Bulvarı Yeni Yol projesini de hayata geçireceklerini belirterek, “Alternatif yolu Organize Sanayimize bağlamak ve hayatı kolaylaştırmak amacıyla 4,2 kilometre yol ağı oluşturarak büyük bir bölümünü hizmete açtık. Kartal Kavşağı’nın yükünü hafifletme kapsamında, Hisarcık yolunun Erciyes’e giden kısmını açarak, 15 Temmuz Bulvarı’na, oradan da Organize Sanayi Bölgemize bağlayarak bir ana arter oluşturacağız. Sadece bu da değil, 20 ana arter ve farklı yollar var. “Sizinle sadece bir örneği paylaşalım” dedi.

Kurulan Afet İşleri Daire Başkanlığı’na ek olarak Afet Eğitim Merkezi’ni de kuracaklarını belirten Büyükkılıç, bu merkezle deprem konusunda farkındalık yaratarak kenti geleceğe hazırlamak için çalışacaklarının altını çizdi.

“LOJİSTİK MERKEZ YERİ HAZIR, PROJESİ HAZIR”

Projelerin en değerlisi olan ve ticaret dünyasının merakla beklediği Lojistik Merkez projesinin hazır olduğunu belirten Önder Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tüm projeleri paylaşmayacağız, bazı projeleri paylaşacağız. Bunlardan en önemlisi Lojistik Merkezi lokasyonunun hazır olması ve projesinin hazır olmasıdır. İnşallah bu alanda gerekli altyapıyı güçlendirmek adına şehrimize ekonomik anlamda katkı sağlayacak hizmetimizi sadece tır garajı mantığında değil, uluslararası taşımacılıkta ve lastik tekerlekli her araçta da hayata geçireceğiz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bunu ticari alanlar, Kafeler, Restoranlar, Mescid gibi Sosyal Tesisler, Kiralanabilir Alanlar, Geçici Depolama Alanları, Depo, Gümrük Antrepo, Supalan, Serbest Depolama Alanları, Serbest Tır ve Tır Parkı gibi çeşitli özellikleri içeren fonksiyonlarla üstlenecek, Makine Ekipman Garajı, “İşin dinamosu olacağız, yükü her zaman birlikte çekeceğiz, hizmet odaklı şehrimize yakışır bir projeyi hayata geçireceğiz.”

KURUTMA VE MISIR TESİSİ PROJESİ

Çevre Dostu Belediye ve Sıfır Atık vizyonundan yola çıkarak kesintili depolama sorununu ortadan kaldırmak için kurutmalı yakma tesisi planlandığını belirten Büyükkılıç, “KASKİ’mizin yaptığı güzel işler var, en kıymetlilerinden biri de bu. ikinci arıtma tesisi ve oradaki arıtmaya bağlı çamurların kurutulup yakılması.Sıfır atık mantığıyla elektrik üretmek ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla projeyi hayata geçiriyoruz.Suyu tasarruflu kullanalım diyoruz.Erciyesimizin suyu 200 metre derinlikten çıkarılıp tanklara pompalanıp dağıtılıyor.Bu çıkarma işi elektrikle yapılıyor,Güneş Enerji Santrali projesiyle KASKİ’mizin zenginleşmesini sağlıyoruz.Ulaşımda RES projesiyle uygulayan belediye olacağız. Türkiye’de rüzgar enerjisi kapsamında belediyeler “Kaynaklarımız, yerimiz ve projemiz hazır” dedi.

YAĞMUR SUYU HASATI PROJESİ

Başkan Büyükkılıç, Yağmur Suyu Rezervuarı ile ilgili değişiklikleri kolay bir şekilde yaparak yeni bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, yağmur sularının kanalizasyona gitmesini engelleyerek şehre katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

ALZHEIMER MERKEZİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., nörolog ve tıp lideri olarak sağlık alanına bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi. Memduh Büyükkılıç, “Ben doktorum, nöroloğum. Şehrim ve insanlık için değerli bir alan. Bunun ne anlama geldiğini yakınları Alzheimer hastası olanlar çok iyi biliyor. Toplumsal bir sorun olarak karşılaştığımız bu durumu yaşayan kişinin yaşamanın farkında olmadığının, ona hizmet edenlerin hayatının toplumsal bir zindana dönüştüğünün bilincindeyiz. Gerçekleştireceğimiz değerli ve anlamlı projeyle Alzheimer konusunda gerekli çalışmaları hayata geçireceğiz. “Bu hastalığa yakalanan hemşerilerimizin hem sosyal yönünü hem de yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışacağız” dedi.

SPOR KÖYÜ

Kayseri’nin 2024 Avrupa Spor Şehri unvanını elde ettiğini hatırlatan Önder Büyükkılıç, “Bunu destekleyecek çalışmalar var, kalıcı olmasını sağlamamız lazım. Projemiz hazır, yerimiz hazır, şehrimizin batısında Spor Köyü oluşturuyoruz. Gençlerimize farklı faaliyet alanlarıyla fırsatlar sağlıyoruz” dedi.

KARAVAN PARKI

Büyükkılıç, turizmi çeşitlendirdiklerini, şehre katkı sağlayacak Karavan Parkı’nı hem Erciyes Dağı’nda hem de Sarımsaklı Bölgesi’nde iki alanda hayata geçireceklerini belirtti.

BİLİŞİM AKADEMİSİ PROJESİ

Büyükkılıç, ücretsiz Bilişim Akademisi projesini gençlere ücretsiz sunacaklarının müjdesini vererek, “Şehrimizi bilişim konusunda zenginleştirmek amacıyla Bilişim Akademisi’ni 2 yıl sürecek ücretsiz bir proje olarak hayata geçireceğiz. Ortaokul ve lise öğrencilerini sınavlarla alacak, üniversitelerimizle iş birliği yaparak gençlerimize fırsatlar sunacağız.”

Projelerin hepsini saymadıklarını, diğer ilçe belediye başkan adayları da çıktıktan sonra hayata geçireceklerini ve tüm projeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler