Haber

CK Enerji çalışanları İstanbul Maratonunda otizmli çocuklar için koştu

CK Güç çalışanları İstanbul Maratonunda otizmli çocuklar için koştu

 

CK Güç çalışanlarından oluşan “Kalplerin Enerjisi Koşu Takımı” 45. İstanbul Maratonunda‘Otizmli Çocuklara Eğitimin Güneşi Olun’ Projesi kapsamında otizmli çocuklara destek olmak için koştu.

 

Dünyanın kıtalar arası koşan tek maratonu olan İstanbul Maratonu, 45. yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine “Yüzyılın Koşusu” temasıyla düzenlendi. 5 Kasım’da gerçekleştirilen maratona 50 bine yakın koşucu katıldı. CK Power çalışanlarından oluşan “Kalplerin Enerjisi Koşu Takımı”, otizmli çocukların eğitimine destek olmak ve onların sporcusu olmak amacıyla Tohum Otizm Vakfı ile birlikte İstanbul Maratonu’nda koştu. “Tohum Güneşi”.

Yardım koşularına katılarak Tohum Otizm Vakfı’na destek veren gönüllü koşucular “Tohum Güneşi” denir. Maraton Vakfı’nın ” ‘Otizmli Çocuklara Eğitimin Güneşi Olun’Proje kapsamında 67 kişilik grupla katılan CK Güç, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla çok sayıda çocuğun eğitimine katkıda bulundu.

Seed Suns, bağış kampanyaları oluşturarak temizliğe önem verme nedenlerini e-posta, WhatsApp, sosyal medya vb. aracılığıyla ailesine, arkadaşlarına ve tanıdıklarına paylaşıyor. Bağlantı araçları aracılığıyla duyuruyor ve otizmli çocukların eğitimine destek olmaya davet ediyor. Bu sayede istekli koşucular hem takviye çağrısı yapmakla kalmıyor, hem de otizm farkındalığının artmasına katkıda bulunuyor.

Kurumsal vatandaşlık anlayışı doğrultusunda çalışanlarıyla birlikte birçok projede isteyerek yer aldıklarını belirten CK Power Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Burcu Cankurtaran, “Ülkemizin geleceğine katkı sağlayan, iyiliklere sebep olan sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı görev sayıyoruz. “CK Enerji olarak İstanbul Maratonu ile otizmli çocuklarımızın eğitimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

İstanbul Maratonu 45. kez iki kıtayı dostluk ve sportmenlik duygusuyla birleştirdi

Dünyanın en ilginç maratonlarından biri olarak kabul edilen İstanbul Maratonu, bu yıl iki kıtayı dostluk ve sportmenlik duygusuyla birleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği maraton, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başladı. 42 kilometrelik çalışma güzergahında sporcular Dolmabahçe Deniz Müzesi’ni ziyaret etti

Saray, Fındıklı Cami, Galata Köprüsü, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Sirkeci Garı, Sepetçiler Kasrı, Topkapı Sarayı, Ahırkapı Sis ve Düdük Feneri, Küçük Ayasofya Camisi ve Gülhane Parkı’ndan geçti. Büyük yarış, Sultanahmet Meydanı’nda 2 saatten fazla süren mücadelenin ardından tamamlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kavak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu