Haber

Kedi “Haydut” depremin 28. gününde enkazdan kurtarıldı

Hatay’ın Antakya ilçesinde meydana gelen depremin 28’inci gününde ‘Haydut’ adlı kedi sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.

Binaları yerle bir eden ve hasara yol açan sarsıntılarda çok sayıda hayvan telef oldu veya yaralandı. Sahiplerinin çıktığı binalarda mahsur kalan “dostlarını” bulmak için bölgeye gelen çok sayıda hayvansever, gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyor.

Hatay’da faaliyet gösteren Hayvanları Umutsuzluktan ve İlgisizlikten Koruma Derneği üyeleri, yıkılan bir binanın en üst katında sesi duyulan ‘Haydut’ kediyi kurtarmak için harekete geçti.

Dernek üyeleri, ıslak mamanın döküldüğü kapanı vinç yardımıyla enkaza bıraktı. Ekipler, yaş mamasını yemek için kafes tuzağına giren kediyi vinç yardımıyla enkazdan çıkardı.

Depremde yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Deniz Balıkçı, veteriner kliniğinde tanıştığı kedisi ‘Haydut’u uzun süre çok sevdi.

HAÇİKO Saha Müdürü Ceyhun İtimat, kediyi kurtardıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Kedinin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden İtimat, “Eşkıya biraz halsizdi ama genel durumu iyi. Enkazda yaklaşık 28 gün hayatta kalması mucize. Hayvanları besleme ve kurtarma çabalarımız. Bölgede enkaz devam ediyor.” dedi.

polatli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu