Haber

Son dakika! 6 yaşındaki çocuk gelin skandalıyla ilgili gözaltına alınan Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir Wishli tutuklandı.

Dün hakkında tutuklama kararı çıkarılan Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ve Güçlü İstekliBugün tutuklandıkları gün sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

KADİR İSTLİ HAKKINDA 30 YILLIK HAPİS ARIYOR

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah kıydığı iddiasıyla ilgili iddianame kabul edildi. İddianamede Kadir Wishli için 30 yıldan, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel için 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. Toplumda yankı uyandıran ve tepkilere neden olan olayla ilgili olarak HKG ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’in tutuklanmasını talep etti.

TUTUKLAMA KARARI DÜN VERİLDİ

İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkları Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’e aleyhlerine isnat edilen suçun niteliği ve niteliği, isnat edilen suçun katalog suçlardan biri olması, bilirkişi raporu, kararnamede öngörülen alt ve üst uçlar hakkında bilgi verdi. Bu hata için makale, firar şüphesi ve eldeki deliller. durumlarından dolayı farklı şekillerde tutuklanmaları için yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

MAHKEMEDE TUTUKLANDILAR

Kararın ardından harekete geçen polis, önce Kadir Wishli’yi Pendik’te gözaltına aldı. İstekli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Daha sonra baba Yusuf Ziya Gümüşel gözaltına alındı. Willing ve Gümüşel, bugün sevk edildikleri Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu